Vlčata

Pokud chodíš do 1. až 5. třídy, bude z tebe vlče. Na jednu stranu moc povinností mít nebudeš. Program schůzek je naplněn především hrami. Na druhou stranu se však naučíš spoustu věcí, které využiješ při výpravách, táboře nebo jen třeba při procházce městem.

Každý týden se s ostatními sejdeš v pondělí na schůzce v klubovně. Jednou za měsíc je jednodenní výprava, většinou do přírody. Oblíbenými cíly v přírodě jsou skály. Občas taky vyrazíme i do města, kde se podíváme do hvězdárny, katedrály či obřího akvária.

Skauti

Pokud chodíš na základku do šesté třídy a výše, bude z tebe skaut. I skauti si užívají zábavu jako vlčata, ale protože už nepatří k nejmenším, mají mnohem více zodpovědnosti sami za sebe a taky více pravomocí při rozhodování. Také hry jsou náročnější a složitější, aby nenudily. K tomu se naučíš starat se sám o sebe, takže budeš moci jezdit na delší vícedenní výlety. Ty bývají vůbec nejvtipnější částí. Máš-li pas můžeš se s námi podívat i za hranice. A hlavně zjistíš, co je to Kakimen...

Že z tebe neuděláme žádnou nulu dokazuje i to, že se dostáváme do celostátních kol skautského závodu.

Roveři

Roveři jsou nejstarší kategorií "dětí". Patří do ní dospívající lidé, zpravidla navštěvující střední školu. Vzhledem ke svému věku si již svoji náplň činnosti ovlivňují sami. Řada z nich se zapojuje do vedení mladších kamarádů a významně tak pomáhají vedoucím.
Kromě schůzek jezdí na řadu víkendových akcí, celostátních srazů a pod., takže jsou v kontaktu s vrstevníky z celé ČR. V létě jezdí nejen na tábor, ale i na cestovatelské výpravy po EU. Procestovali Rakousko, Slovensko...

Vlčata


Michal Matyska
tel: 776 132 288
mail: matyskaM(na)seznam.cz


Skauti


Marek Pinkava
(Vedoucí oddílu)
tel: 723 258 730
mail: marek.pinkava(na)post.cz


Roveři


Jan Matyska
tel: 776 573 335
mail: Matyska.Jan(na)seznam.czčasy schůzek:
Vlčata PÁ 16-18
Skauti ÚT 16-18
Roveři NE 16-18

všechny schůzky jsou na faře : Náměstí TGM